Blog


Artykuł

Centyle a procenty

Administrator

Każda uczelnia rozpoczynają rekrutację na każdy kierunek, jasno przedstawia warunki, jakie kandydat musi spełnić, by zostać zaakceptowanym. Zazwyczaj nie są to tylko podane nazwy przedmiotów, jakie powinny zostać zdane, ale i stopień ich rozszerzenia oraz oczywiście próg procentowy. Bez spełnienia wszystkich tych wymogów, kandydat zostaje odrzucony. Jeżeli wymogów nie spełni wystarczająca liczba osób, często przyjmuje się osoby, które znalazły się jak najbliżej podanego wyniku.


Artykuł

Praca zdalna – za i przeciw

Administrator

W dobie wszechobecnego dostępu do Internetu coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną, czyli taką, która nie wymaga od nas codziennego siedzenia w siedzibie firmy. Nie zawsze oznacza ona zatrudnienia u pracodawcy – mając własną działalność również możemy być w stanie funkcjonować w ten sposób. Dzięki temu mamy szansę wykonywać swoje obowiązki bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujemy. Ale praca tego typu wiąże się też z wieloma niewygodami i zagrożeniami. Postanowiliśmy przyjrzeć się zaletom i wadom tego rozwiązania.


Artykuł

Muzyka łagodzi obyczaje i pomaga w przyswajaniu wiedzy

Administrator

Jeśli miewasz problemy z koncentracją lub nie potrafisz nauczyć się partii materiału w jeden wieczór, potrzebna ci pomoc muzyki. Opery Bacha i koncerty Mozarta mogą mieć niezwykły wpływ na działanie mózgu.